Szkoła Podstawowa
im. bł. Celiny Borzęckiej
w Krakowie

Zaufaj i daj dziecku to co najlepsze!

 

Archiwum 2014/2015

  Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do naszej szkoły!
   

 

 

 

 • Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w piątek 26 czerwca 2015 r. na godz. 8.00.
  Uroczyste spotkanie całej szkoły odbędzie się w sali gimnastycznej, a następnie dzieci przejdą z nauczycielami do swoich sal. Obowiązuje strój galowy.
  Po zakończeniu o godz. 11.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza Św. dla uczniów i rodziców naszej szkoły.
 • Z myślą o zbliżających się wakacjach - oferta zajęć wakacyjnych dla tych, którzy zostają w mieście od zaprzyjaźnionego Klubu Otwartego w Wieliczce
 • Zapraszamy serdecznie na zebranie informacyjne dla wszystkich Rodziców, które odbędzie się 21 maja 2015 r. (czwartek) o godz. 17.00.
  Będzie to zebranie z udziałem wszystkich nauczycieli, dzięki czemu będzie możliwość indywidualnych konsultacji. Wychowawcy klas będą do dyspozycji Rodziców już od godz. 16.00.
  Podczas zebrania podsumujemy wyjazdy na zieloną szkołę, rozdamy płytki ze zdjęciami do powielenia. Otrzymacie Państwo pierwsze proponowane oceny końcoworoczne. Omówiony zostanie również plan pikniku oraz sprawy organizacyjne na ostatni miesiąc nauki.
 • 10 kwietnia o 17.00 zapraszamy na zebranie szkolne.
  Na części ogólnej podamy szczegóły związane z organizacją zielonej szkoły i opieką nad niewyjeżdżającymi dziećmi.
  Następnie w klasach wychowawcy podadzą szczegółowy program i klasowe sprawy bieżące.
  Po zebraniach klasowych będzie możliwość indywidualnych konsultacji z uczącymi nauczycielami, do których serdecznie zachęcamy.
  Nauczyciele wychowawcy będą dostępni na konsultacjach od godziny 16.00.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, Dziadków i inne osoby sercu bliskie na kolejny już Jarmark Wielkanocny.
  W tym roku odbędzie się on 28 marca 2015 r, od 10.00 do 13.00.
  Jest to wielkanocne święto szkoły połączone z dniem otwartym, na którym mam nadzieję, nikogo nie zabraknie.
  Będziemy robić palmy, ozdoby wielkanocne, piec pyszne ciasteczka oraz robić witraże. Na łasuchów czeka pyszna jak zwykle kawiarenka, a dla żądnych zakupów mini jarmark z ozdobami ręcznej produkcji. Dzieci zaprezentują swoje aktorskie talenty, a my wszyscy spędzimy wspólnie miło i twórczo sobotnie przedpołudnie.
  Rozstrzygnięty zostanie również rodzinny konkurs na Wielkanocne jajo.
 • Serdecznie zapraszamy na zebranie podsumowujące pracę w pierwszym semestrze, które odbędzie się 15 stycznia 2015 (czwartek) o godzinie 17.00.
  Na zebraniu zostaną podane proponowane oceny semestralne oraz w klasach młodszych oceny opisowe, będzie możliwość konsultacji z nauczycielami uczącymi w poszczególnych klasach. Wychowawcy podsumują działania wychowawcze oraz podadzą plan na kolejny semestr, omówione zostaną bieżące sprawy organizacyjne.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały podzielić się z nami 1 % swoich dochodów. To dla takiej szkoły jak nasza ogromne wsparcie, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni.
  Jeśli ktoś nie wie komu przekazać swój 1 % w nadchodzącym 2015 r. - będziemy zobowiązani za pamięć właśnie o naszej szkole.
 • Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców, Dziadków i Babcie oraz osoby sercu bliskie na czwartkowy wieczór wigilijny w naszej szkole.
  Spotkanie rozpocznie się o 16.30 w sali gimnastycznej Jasełkami przygotowanymi przez Dzieci.
  Po jasełkach wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem.
  Ok. 17.15 - rozejście się do sal na klasowe wigilie.
 • Serdecznie zapraszamy na kolejny już kiermasz bożonarodzeniowy, w sobotę 13-go grudnia od godziny 10.00. Zapraszamy Dzieci, Rodziców, Babcie, Dziadków i wszystkich Przyjaciół.
  Planowany jest następujący przebieg spotkania sobotniego:
  10.00 Uroczyste otwarcie kiermaszu, powitanie gości,
  10.30-12.30 Warsztaty dla dzieci (w sali 39, 40 i 41)
  od 10.30 do końca kiermaszu: sprzedaż (sale 37 i 38), loteria (sala 38), kawiarenka (sale 35 i 36).
  Około godziny 11.00 licytacja najpiękniejszych prac.
  Zakończenie całej imprezy około godziny 13.00-13.30.
 • 20 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie dla Rodziców. W tym dniu będzie możliwość indywidualnych konsultacji ze wszystkimi uczącymi nauczycielami. Wychowawcy omówią bieżące sprawy klasowe.
 • Począwszy od 17-go listopada będą odbywały się, jak co roku, warsztaty przedkiermaszowe, na które wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy. Podczas spotkań nie tylko nabędziemy nowych umiejętności, ale również przyjemnie i pożytecznie spędzimy czas. Wszystkie rękodzieła powstałe podczas warsztatów zostaną przeznaczone na kiermasz bożonarodzeniowy. Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek od godziny 16.00 przez około 2 godziny, w zależności od wykonywanych prac.
 • "Umarłych wieczność dotąd trwa,
  dokąd pamięcią im się płaci"
  (Wisława Szymborska)


  Nasza woźna… dla dzieci i nauczycieli - po prostu – pani Madzia. Zawsze życzliwa, pogodna i zapracowana. W piątek, jak zwykle, krzątała się w szkole i wokół niej. I tak, jak każdego dnia, żegnaliśmy się po lekcjach, mówiąc „do widzenia pani Madziu”.
  Przykro nam, że już nigdy nie spotkamy się na szkolnym korytarzu…
  Pożegnamy panią Magdę 31 października (godz. 12.00) na Cmentarzu Podgórskim.
 • 7 listopada (piątek) będziemy po raz kolejny obchodzić w szkole Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tego dnia jest zachęcenie dzieci do samodzielnego przygotowywania zdrowych, pełnowartościowych posiłków oraz zachęcenie ich do spożywania warzyw i owoców.
 • Ukazał się pierwszy w tym roku szkolnym numer szkolnej gazetki. Wersja papierowa do nabycia w sekretariacie natomiast wersja elektroniczna - tutaj.
 • 14 X o godzinie 8 spotykamy się na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Będzie to wielki dzień dla naszych pierwszoklasistów - zostaną uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły
  Wszystkim naszym nauczycielom i pracownikom bardzo dziękuję za ogromny trud, wielkie serce i zaangażowanie, dzięki którym nasza szkoła jest taką, jaką wszyscy chcieliśmy aby była. Dziękuję Wam za to, że tak wiele już razem osiągnęliśmy. Z okazji Waszego Święta życzę Wam nieustającej satysfakcji i wielu dalszych sukcesów.
 • W piątek 26.09 spotykamy się na pikniku rodzinnym. Będą zawody sportowe, pokazy talentów i degustacje potraw. Jak zwykle nie zabraknie dobrego humoru i wspaniałej zabawy. Zapraszamy na 16.30
 • We wtorek 16.09 rozpoczynamy zajęcia na basenie. Uczestniczących uczniów prosimy odpowiednio wyposażyć - zgodnie z przesłanym listem
 • W zakładce Uczniowie pojawiły się aktualne rozkłady zajęć i szkolny kalendarz. Dla klas IV i V podane są również listy podręczników
 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Szkoła powiększyła się o dwie nowe klasy - Biedronki i Jagódki, przybyło nam również nowych uczniów w starszych klasach. Uczniom życzę samych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, nauczycielom życzę dużo siły i cierpliwości a całej naszej społeczności szkolnej wielu radości z bycia razem i tworzenia naszej wspólnej Szkoły